Moda

Çok değerli TuzBİBER Dergisi okuyucuları; Dergimiz çeşitli konularla sizlerin yanında, düşündük taşındık daha neler yapabiliriz diye MODA sız olmaz modayı da ekleyerek derginin Tuzu Biberi olalım dedik ,sıvadık kolları.  Ben bu işe podyum koreografı olarak başladım ve bir çok defileye imza attım ,modanın içinden biri olarak elimden geldiği kadar moda ile ilgili fikir ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

Moda nedir dersek, moda kendine yakışandır bana göre. Hepimizin başına geliyor tam evden çıkarken giydiklerimizden son anda vazgeçmek öyleyse önce evinize çok büyük bir boy aynası yaptırın ve sokağa çıkmadan evvel defalarca bakın. Giydiklerinizin size yakışıp yakışmadığına aynaya bakarak karar verebilir ve kendi modanızı yaratabilirsiniz.

Tabii ki kusurlarımız vardır önemli olan onu bilmek ona göre giyinmek.Vücut yapılarımızdan örnekler ve ne tarz giyinmemiz gerektiğini kısaca özetleyelim ne dersiniz?

Kısa boylu ,şişman, göbekli, basenli, gibi vücut yapılarımız vardır.

Şişmansanız: Pantolonlarınızda koyu renk ve boyuna çizgili dökümlü kumaşlar seçin. Bedeninizi saran aşırı dekoltelerden vazgeçin.

Kısa boyluysanız: Düşük belli pantolonlar giymelisiniz

Kalçalarınız büyükse : Dökümlü kumaşlardan yapılan koyu ve tek renk pantolonları tercih ediniz

Uzun boyunluysanız :Her tarz bluz giyebilirsiniz. 

Kısa boyunluysanız : V yaka V dekolte tercih edin ,fular kullanmayın.

Önerilerim

Kadınlarında ,erkeklerinde tutkularından biridir parfüm, evet biliyorum parfüm seviyorsunuz ama orijinalleri çok pahalı olduğu için sıkça rastladığımız orijinal olmayan taklidi yapılan, parfüm dükkanlarından alınan parfümleri sürmek zorunda kalıyorsunuz ama buna mecbur değilsiniz. Aldığınız bir duşun sabun kokusu çok daha iyi derim, sahteler çok keskin hele ki üst üste aynı bluza sıkıldıysa etrafınızdakilere azap çektirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz inanın, ama illaki de ben bunu seviyorum kullanacağım derseniz temiz vücut ,temiz giysiler üstüne ince bir tülbent üzerinden rüzgarın hafif esintisi şeklinde sıkarsanız sorun olmaz. Etrafımızdaki hamileleri, astım hastalarını ve bebekleri zor durumda bırakmayalım dikkat edelim. 

Benim size bu ay seçtiklerim Miss Dior, Dior Poison ve Burberry.

 

Ünlüler Köşem

Ünlüler köşemde,bu hafta devamlı takip ettiğim çok taktir ettiğim bir kadın var. Eski güzellik kraliçelerinden Nebahat  Çehre, yaşı 69 kendi modasının öncüsü tarzı, duruşu, stili ile dört dörtlük ,üzerine giydiği giysiler her zaman ses getirmiştir. Demek ki giyinmenin yaşı da yok diyebiliriz önemli olan yakışması. Moda  bana göre duruş, konuşma, hal ve hareketler ,ellerinizin bile konuşurken bir dili vardır ,bunların hepsi giysilerimizle birleşince şık bir kadın olmaya namzediz demektir.

Değerli okurlarım  bir daha ki sayıda buluşmak üzere hoşçakalın , moda ile kalın.

 

YORUM EKLE veya YORUMLARI OKU 

 

 

 

 

Yorumlar (4) -

  • Öncelikle derginiz hayırlı olsun..Ferda hanım, moda ve duruş üzerine yazdığınız önerileri çok beğendim..küçük dokunuşlar ve uyarılar çok güzel..Bu uyarılara dikkat eden bir kadın her zaman kendini çok iyi hisseder..Size kolay gelsin ve yayın hayatınızda başarılar dilerim..Derginizi zevkle takip edeceğim..

  • MerhabalarSmile)
    Derginize ilave sayfa olarak modanın yer almış olması beni çok mutlu ettiSmile) Genelde doğru bilgilere ulaşabilmek için malesef tv. lerde gereksiz muhabbetlere de tanıklık etmek zorunda kalıyoruz. Bilgiyi içinden cımbızla çekip almak zor oluyor. Doğruyu bulmak, doğruyu giyimek benim içinde çok zor oluyor, bugün olduğu gibi. Tüm gün kendime bana uygun bir pantolonu  bulabilmek için çok çaba sarfettim. Giy çıkar... oldu mu olmadı mı?😓
    Ben almış olduğum kilolar neticesinde kalça ve bacak bölümü daha kalın olan bir bayanım. Dediğiniz gibi pantolon alırken koyu renk tercih ediyorum ancak yine de ı ıhhh. Olmuyor gibi... Alışverişte, zaman ve enerji tasarrufu açıdından başka nelere dikket etmeliyim, benim giyebileceğim pantolon başka nasıl olmalı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim😊
    Teşekkürler🍀
  • Sayın Ferda Güryücel Ayan derginizdeki moda rüzgarları yazısını okudum çok beğendim Çok önemli noktaları yakalamışsınız giyim konusunda Ayrıca parfüm seçiminiz de çok güzel Bundan sonraki yazılarınızı bekliyorum Kolay gelsin başarılar diliyorum
  • Sevgili Ferda hanım modayla ilgili biz bayanların her zaman başucunda bulundurması gereken değerli bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyor bir sonraki yazınızı merakla bekliyorum..sevgiler Smile

Yorum ekle

Loading

Bumerang - Yazarkafe