TuzBİBER Yıldız Haritası

TuzBİBER’e Merhaba

Salı sabahıydı Ferah (editörümüz) mesaj attı: “TuzBİBER’i tekrar hayata geçiriyoruz, yazmak ister misin?” diye, ben de “en sonunda birileri güzel yemeklerimi takdir etmeye başladı, herhalde yemek tariflerimi paylaşmamı istiyor” diye düşündüm, ama nerde hala yemeklerim takdir görmüyormuş meğer, konu astrolojiymiş, bir süredir aralıksız emek verip eğitimler aldığım, gözlemler yapıp kitaplar okuduğum konuda bana yazma önerisi geliyor ve benim aklımdaki konu yemek! Tabi ki bunu benim astroloji öğrenme, uygulama sürecimle ve haritamla da açıklayabiliriz . TuzBİBER‘e astroloji köşesi yazmak üzere katıldım böylece, gökyüzü hakkında konuşacak olsam da her şeyle ilgili olacak yazılarım, öncelikle dergiye sonra insanlara bir şekilde katkıda bulunabilirsem de cok mutlu olacağım.

Bu ayki yazıyı TuzBİBER Dergisi’nin tekrar hayata geçmesini astrolojik olarak yorumlamaya ayırırsam sanırım dergiyi ve takipçilerini şımartmış olmam. (5 jan 2017, 12:06 ontario, Toronto) bilgilerini baz alarak elde ettiğim haritaya göre, Güneş tepe noktasında Pluto ve Vega sabit yıldızı ile kavuşum, ASC nin yücelme yöneticisi ve çok güçlü yerleşimde, yayın hayatında başarılı olacak ve dönüşüm yaratacak güçte bir plutonik enerjiye, Vega sabit yıldızından gelen bir karizma ve ışığa sahip diyebiliriz. Ayın ışığı büyüyen fazda ve Uranüs’le ASC ye kavuşum yapmakta, 12. ev enerjisi taşıyan ilave olarak öncü nitelikli, devrimci ruhlu bir ay, hepimizi 1. Evle de olan bağlantısıyla besleyecek, hem karnımızı hem de ruhumuzu doyuracak yani. Yükselen yöneticisi Mars 12. evde ve Balık burcunda dispozitörü Neptün'le kavuşmuş durumda, bu engelleri ruhsal gelişim için fırsat olarak gören ve hedefe ulaşırken kırıp dökmeyen, doğrudan savaşmayan bir Mars, ama hala Mars yani bir düşünceyi fiile dökecek olan enerji. Haritanın 3. Evinin yöneticisi Merkür Yay burcunda Satürn le kavuşum halinde ve yüksek bilgi ve uzak diyarlarla ilişkili 9. Evde yerleşmiş, çok uzaklara ulaşacak çok uzaklardan bilgileri bizlere ulaştıracak, bir internet dergisi için daha ne olsun diyorum, çok güzel bir yerleşim, hem yüksek bilgi ve uzmanlıkla ilişkili Yay burcunda hem yapılandırma, mükemmelleştirme ve kristalize etmekle ilgili Satürn'le kavuşum birde 9. Evde (9. Ev editörümüzün uzak diyarlarını da gösteriyor ). Satürn 6. evdeki Jüpiter tarafından dispoze ediliyor ve 10 ve 11. Evlerin yöneticisi, 10. Ev toplum ve kariyer hayatındaki yerimizi statümüzü 11. Ev de onun meşru ödüllerini getirilerini temsil ediyor, Venüs de 11. Eve yerleşmiş ve yüceldiği Balık burcunda.

Jüpiter’ in ev konumu bize başkalarına hizmet ederek, çalışarak büyüyeceğini gösteriyor, kendini kusursuzlaştırmaya çalışırken ustalaşmayı ve bu şekilde mutluluğa ulaşmayı anlatıyor, ayrıca 7. ev girişindeki yerleşimiyle mutfakta size çok güzel eşlik edecek bilgili bir partner ve rehber olmayı vaat ediyor. Terazideki yerleşimi sosyal trendlere kolay adapte olmayı, okuyucunun istek ve ihtiyaçlarını anlayarak destekleyici yönde hareket etmekte zorlanmayacağını gösteriyor. Haritanın son dispozitorü Neptün, kendi yönettiği evde yerleşimde ve temsil ettiği, sevgi, hizmet, evrenle ve yüksek bilgisiyle bütünleşme vaadini yerine getirmeye hazır, bomba gibi duruyor. Çünkü bütün harita elementleri ona hizmet ediyor, yani TuzBİBER başkalarına hizmet, ustalık, özveri, hüner ve kendini adama dergisi olarak karşımızda. Kadersel temalarla doğrudan bağlantılı ay düğümleri ise Balık-Başak aksında hizmet ve uzmanlık temasını bir kez daha vurguluyor. Bütün bunlar TuzBİBER’in zorluklarının da olmadığı anlamına gelmiyor elbette, fakat her haritanın zorlukları sahibinin yürüyeceği yolun bir parçası olarak var olagelir zaten, ve yolda aşılırlar çaba, özveri ve emekle…

Bilgi çağında bilgiye ulaşmak artık çok kolay, bu dergi sizlere her ay astrolojiyle ulaşmama vesile olacak. TuzBİBER’e başarılar diliyorum, umarım haritasının vaadini yerine getirmekte çok başarılı olur. Yeni yemek tariflerini denemek için de sabırsızlanıyorum.

Sevgiyle ve paylaşımla çok güzel bir Şubat ayı olsun…

YORUM EKLE

Yorumlar (1) -

  • Yeni yazılarınızı heyecanla bekliyorum. Güneşli bir günde günüm aydınlandı.

Yorum ekle

Loading

Bumerang - Yazarkafe